Volavka je označení pro telefundraisery v Obráncích zvířat. Právě teď rozšiřujeme řady našeho volavčího hejna. Vaší hlavní náplní práce bude povídání a naslouchání. Jde o komunikaci s lidmi, kteří se ozvali, že chtějí finančně podpořit boj za práva zvířat, případně s těmi, co už v minulosti na kampaně OBRAZU darovali.

Najdete si kontakt v databázi a zavoláte. Navážete s potenciálním dárcem příjemný rozhovor,  aktivně se budete pídit po jeho nebo její motivaci a vztahu k ochraně zvířat. Pokud rozhovor bude probíhat dobře, tak člověka na druhé straně rovnou inspirujete k pravidelnému dárcovství a pošlete dárcovské údaje na e-mail. 🙂

Volavky nemusí zůstat jen u volání, ale mohou se v případě vzájemné spokojenosti později zapojit i do dalších fundraisingových a mobilizačních procesů v rámci organizace.

Co u nás v žádném případě NEčekejte:
        tlak na určitou délku hovoru (protože každý dárce je jiný, někdo si chce povídat, někdo spěchá)
        neustálou kontrolu (po zaučení Vám budeme důvěřovat, nikdo Vám nebude stát za zády a chytat se každého Vašeho slova)
        volání tzv. studeným kontaktům = náhodným nebo koupeným číslům (máme dostatek telefonních čísel na lidi, co o boj za práva zvířat už projevili zájem)
        přílišný důraz na čísla, tabulky a grafy (při telefonování budujeme vztahy a ty redukovat na čísla nejdou)

Naopak očekávejte:
        přátelský přístup (v OBRAZe si nepotrpíme na mocenské struktury, všichni jsme přeci na jedné lodi)
        možnost se rozvíjet (zaškolení, tréninky, zpětné vazby – to vše je u nás samozřejmostí)
        zázemí pražské kanceláře, ale i možnost částečného homeoffice
        práci, která dává smysl a navíc Vás naučí nejen naslouchat, ale i inspirovat k akci

Pracovní pozice může být jak na placené bázi, tak i na dobrovolnické. Jsme připraveni mezi sebe přijmout tyto tři druhy volavek:

Volavka dobrovolnická (neplacená pozice)
Poznáte ji jednoduše – chce to zkusit, ale ještě si není jistá, jestli je telefundraising pro ni to pravé ořechové. Spolupráci s OBRAZem by dokázala věnovat pravidelně alespoň pět hodin týdně. Postupem času se může přeměnit na volavku poloviční nebo volavku na plný plyn.

Volavka na 10 hodin týdně
Volavka poloviční se chce věnovat volání s dárci 10 hodin týdně. Ideální třeba k časově náročnějšímu studiu (i na denní bázi). Časem si může při vzájemné spokojenosti úvazek zvýšit.

Volavka na 20 hodin týdně
Volavka, která by se pro volání nejradši roztrhla. Volá 20 hodin týdně a možná i tajně doufá, že se dostane k jiným fundraisingovým aktivitám. Třeba se i časem naučí, jak dělat fundraising ve velkém a pod dohledem mentora se jako trainee začne připravovat na převzetí fundraisingu v OBRAZu (ale není to podmínkou, třeba bude chtít jenom volat).

Požadavky:
        nebojácnost v telefonu
        příjemný projev
        kladný vztah k neziskovkám a dárcovství
        nadšení pro aktivity OBRAZu a hlavně pro boj za práva zvířat

V případě zájmu o spolupráci pište prosím na adresu kristyna.jirouskova@obrancizvirat.cz a k e-mailu přiložte své CV a motivační text na téma, proč zrovna Vy jste tím pravým kandidátem/tou pravou kandidátkou. Zmiňte v něm i to, o jakou formu spolupráce máte zájem (dobrovolnickou/placenou).

Do předmětu prosím uveďte “Volavka”.

Přihlášky na tuto pozici přijímáme průběžně po celý rok

Nekompletní přihlášky bohužel nebudeme posuzovat.

Pokud máte k pozici a náplni práce jakékoliv otázky, neváhejte kontaktovat koordinátorku Volavek na uvedeném e-mailu nebo ještě lépe přímo na telefonním čísle 720 202 774.