Prohlédněte si některé plakáty, letáky a samolepky k objednání: https://1url.cz/LrZi9

Objednávejte zde: https://1url.cz/NrZiO

Nikoho nepřekvapí tvrzení, že čím víckrát si člověk něco přečte nebo prohlédne, tím větší je šance, že si to zapamatuje. Pokud tedy chceme, aby se naše sdělení usídlilo v hlavách co nejvíc lidí, musíme se snažit jim tuto skutečnost každý den připomenout.

Skvělou cestou, jak toho docílit, je roznos letáků, plakátů a samolepek ve svém městě. Díky nim se dokonce může o utrpení zvířat dozvědět i takový člověk, kterého by podobné informace na internetu úplně minuly. 

Představte si taky, jak velký dopad na myšlení lidí bude mít to, když téma uvidí všude kolem sebe: o právech zvířat se mluví v televizi, v tištěných novinách i po celém internetu. A když člověk vyrazí ven, na nákup, na kávu, sportovat nebo do práce, potkává plakáty, letáky a samolepky s touhle tématikou i tam. Snadno pak začne tématu sám přikládat větší váhu. 

Pokud tedy přemýšlíte, jak můžete zvířatům v tuto chvíli pomoci, roznos materiálů je skvělá volba.

Stejně jako u většiny věcí v životě, nejtěžší část je prostě se rozhoupat a začít s tím. Proto je tady ale tento článek, aby vám s tím pomohl.

Tady Vám dáváme pár tipů do začátku:

  • nejtěžší je se rozhoupat a na roznos vyrazit, pomůže vám začít tam, kam sami rádi chodíte a kde se s někým znáte 
  • dál se zamyslete, kde by mohli chtít změnu pro zvířata podpořit (např. podniky, kde mají rostlinnou nabídku)
  • využijte nástěnek v institucích, jako jsou školy, knihovny, menzy…
  • plakáty v podnicích umisťujte na nástěnky, oblíbeným místem jsou také dveře záchodků v kavárnách a klubech (zevnitř)
  • letáčky můžete na místě nechat ve větším balíčku, třeba po 10 kusech
  • při roznášení se vyzbrojte dobrou náladou a v podniku řekněte, proč si myslíte, že zrovna jejich návštěvníky či klienty by téma mělo zajímat (např. protože se zajímají o zdravý životní styl) 
  • nezapomeňte si do tašky přibalit nůžky a průsvitnou izolepu. Ať můžete plakát vylepit i v případě, že by tyto pomůcky v osloveném místě neměli.
  • k dispozici budete mít více druhů letáčků. Některé se hodí spíše do restaurací (například ty, které propagují rostlinnou stravu, jiné se hodí spíše na veřejné nástěnky (například ty k rychlokuřatům)

Přečtěte si osobní zkušenosti Obránců:

Jirka: Já mám svůj oblíbený hudební klub, kde je celá jedna stěna polepená samolepkama různých sloganů a hnutí. Vím, že sem chodí hodně lidí, kterým na zvířatech záleží, a proto na tuhle stěnu nalepím vždycky aspoň dvě nálepky, ať si toho každý všimne. Taky jsem jich balík donesl svýmu tatérovi, který je přihazuje klientům do dárkového balíčku.

Matěj: Letáčky nechávám po domluvě u našeho veterináře. Vystřídá se u něj v ordinaci skoro celé město a on je rád, že může zvířatům pomáhat i tímhle způsobem.

Tereza: Prodávám hodně oblečení z druhé ruky přes internet a na bleších trzích. Ke každému prodanému kusu připojím letáček.

Kuba: Pracuji ve velkém podniku, je nás tam pár tisíc. V budově je hned několik míst pro odpočinek, kde je možné pověsit plakáty a nechat letáčky k rozebrání. Chodím je tam pravidelně doplňovat.

Aneta: Někdy mi dojde inspirace, tak si sednu k on-line mapám a koukám, jaký místa mám v okolí a kam by stálo za to se stavit – když najdu nové místo, kde si materiály vystaví, někam si to zapíšu – abych si pamatovala, že se tam příště můžu zastavit zase:)

Jitka: Dávejte si pozor na černej výlep a nikdy neničte lepením cizí majetek. Nejenže můžete dostat pokutu, ale spoustu lidí tím taky zbytečně naštvete, což myslím zvířatům ve výsledku moc nepomáhá.