Kožešiny

Spolek OBRAZ vede od března 2015 kampaň za zákaz kožešinových farem v České republice. V České republice je v současnosti registrováno 9 kožešinových farem. Na svou smrt zde každý rok čeká zhruba 20 tisíc zvířat. Podívejte se, v jakých podmínkách tato zvířata žijí.

Důvodem, proč o zákaz kožešinových farem usilujeme, jsou nejen otřesné podmínky opakovaně dokumentované na českých i zahraničních kožešinových farmách, ale též přesvědčení, že zvířata by neměla být zabíjena kvůli triviálním lidským zájmům, jako jsou módní ozdoby bund. Kožešinové farmy byly již přímo či nepřímo zakázány v 10 evropských zemích a dle průzkumu agentury Focus z roku 2017 si 83 % českých občanů přeje, aby byl takový zákaz přijat i u nás.

Jsme přesvědčeni, že utrpení zvířat na českých kožešinových farmách a názor většiny českých občanů již nelze dále přehlížet. Proto vyvíjíme a budeme dále vyvíjet mimořádné úsilí k tomu, aby se i Česká republika zařadila mezi země, které trápení zvířat kvůli zbytečným módním doplňkům staví mimo zákon. Budeme vytrvale jednat s odpovědnými politiky a ve veřejném prostoru na téma různými způsoby neustále upozorňovat.

» Více informací
» Podepište petici
» Podpořte nás