RYCHLOKUŘATA

Co jsou vlastně rychlokuřata?

Zlámané kosti a těla hroutící se pod náporem obrovské tíhy svalů… To jsou rychlokuřata. Jsou to kuřata lidmi znetvořená tak, aby se na nich dalo co nejvíce vydělat. Jediným jejich účelem je vyrůst co nejvíc a co nejrychleji bez ohledu na to, jaké utrpení jim rychlost jejich růstu způsobuje. V současné době se v České republice chová asi 140 milionů kuřat ročně a naprostá většina z nich jsou právě tato přešlechtěná rychlokuřata.

Rychlokuřata jsou uvězněna nejen ve vlastních tělech, ale i ve špinavých a temných průmyslových halách, kde jsou namačkána jedno na druhém. Podestýlka bývá v přeplněných halách silně znečištěna, což způsobuje kuřatům, které většinu dne prosedí nebo proleží, bolestivé popáleniny na nohou a bříšku. Jejich 32 dní dlouhý život je tak plný utrpení.

Řešení existuje – European Chicken Commitment (ECC)

V zahraničí už to pochopili. Obchodní řetězce a potravinářské firmy z celého světa se už zavázaly, že zlepší životní podmínky kuřat podle požadavků uvedených v European Chicken Commitment (ECC). ECC už přijala řada firem v zemích Evropy, jako jsou např. Francie, Německo, Polsko, Norsko, Nizozemsko, Belgie a Španělsko. České firmy a čeští producenti zatím až na světlé výjimky odmítají problém řešit.

Co můžete udělat hned teď Vy?

Běžte na www.rychlokurata.cz a dejte obchodním řetězcům a dalším firmám vědět, že Vám na osudech kuřat záleží a nepřejete si jejich utrpení.

A nebo přispějte na kampaň Rychlokuřata a přidejte se na palubu boje proti utrpení kuřat.

A co uděláte Vy?

CHCI LEPŠÍ SVĚT PRO ZVÍŘATA

    Zůstaňte v kontaktu a my Vám dáme vědět, kdykoli bude Váš hlas znovu potřeba.
    Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s Vašimi daty, najdete v tomto dokumentu.

    PŘISPĚJTE FINANČNĚ

    Váš dar pomůže vytvořit lepší budoucnost
    pro zvířata.