MNOŽÍRNY

KAMPAŇ PROTI MNOŽÍRNÁM

Množírna je prostředí, ve kterém dochází k odchovu štěňat za účelem zisku. Zvířata jsou často chována v naprosto nevyhovujících podmínkách. V tomhle byznysu se nehledí na kvalitu. Důležitý je zisk a toho množitelé dosahují tím, že zvíře redukují z živé bytosti na pouhou věc a podle toho s ním zacházejí.

Spolek OBRAZ proto usiluje o úpravu legislativy. Zákon musí stanovit minimální parametry pro chovy psů, které budou neslučitelné s masovou produkcí dalších a dalších štěňat. Tyto podmínky musí být přísně kontrolovány, především je nutné, aby Státní veterinární správa prováděla pravidelné a neohlášené kontroly.

OSVĚTA

Množírenský byznys funguje z velké části v ilegalitě a žádná změna legislativy jej zcela nezastaví. Velkou roli proto hrají lidé, kteří si kupují štěňata, a vytváří tak poptávku. Obchoduje se především s plemeny jako je čivava, jorkšírský teriér, francouzský buldoček, pražský krysařík atp.

Množitelé velmi často využívají inzertní servery, mají falešnou identitu a pravidelně si mění čísla. Při komunikaci se množitel jeví velmi vstřícně, nabízí třeba to, že pro štěňátko nemusí kupující jezdit, a navrhne schůzku na půl cesty. Nebo má „náhodou“ cestu kolem. Předání pak proběhne třeba na benzínové pumpě či na parkovišti obchodního centra.

V rámci kampaně investujeme do osvěty a nabádáme veřejnost, aby nesedali množitelům na lep. Mimo jiné jsme vytvořili osvětové vánoční video, které využily i partnerské organizace v Německu, Švýcarsku, Dánsku a Irsku a celkem mělo přes 1,5 milionů zhlédnutí.

NEKUPUJ, ADOPTUJ

V přirozenosti psa je být součástí vlastní smečky, a tím není myšlena pouze smečka psů. Smečkou je pro psa i jeho rodina, která může být tvořena výhradně lidmi. V kotci v útulku je však tato jeho přirozenost narušena. Byť je v útulcích o zvířata dobře postaráno, nikdy nenahradí skutečný domov. Krom toho je poslední dobou velkým problémem omezená kapacita těchto zařízení. Nechtěných zvířat, která je potřeba do útulku umístit je stále více a více, přičemž negativně k tomu přispívá jejich nekontrolované množení.

Proč adoptovat? Primárně tím, že si osvojíte zvíře z útulku, uděláte dobrý skutek. Zajistíte hezčí a plnohodnotný život osamocenému zvířeti, jehož vděk Vás bude provázet po celou dobu společného soužití. A to není málo!

Pomůžete při řešení nedostatečných kapacit v útulcích pro opuštěná zvířata. V současné době jsou v útulcích tisíce zvířat, která třeba i celá léta čekají na nový domov a negativně se to projevuje na jejich psychickém i fyzickém zdraví.

A co uděláte Vy?

CHCI LEPŠÍ SVĚT PRO ZVÍŘATA

Zůstaňte v kontaktu a my Vám dáme vědět, kdykoli bude Váš hlas znovu potřeba.
Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s Vašimi daty, najdete v tomto dokumentu.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ

Váš dar pomůže vytvořit lepší budoucnost
pro zvířata.